طراح فونت ها ایرانی و خارجی

طراح فونت

طراح فونت کیست ؟

طراحی فونت واقعا کار سخت و زمان بری است.
طراحان فونت ها زحمت زیادی برای طراحی و ساخت یک فونت میکشند.
ما باید قدردان تمامی طراحان فونت ها باشیم، چون واقعا یک هنر است.


در پست از سایت فونت فا می توانید سازندگان فونت های فارسی و انگلیسی را بشناسید.

لیست زیر طراحان فونت ها را مشخص می کند

 • مسلم ابراهیمی

  مسلم ابراهیمیمسلم ابراهیمی متولد 1358 از استان فارس شهرستان لارستان، کارشناس ارشد گرافیک و طراح فونت فارسی و همچنین مدرس دانشگاه می باشد.تاپ فیس های طراحی شده توسط آقای ابراهیمی در سال های 1393 الی 1396 توانسته است چهره تایپوگرافی وب و برنامه های فارسی را بهبود بخشد.

 • رضا بختیاری فرد

  رضا بختیاری فردرضا بختیاری فرد، متولد سال 1369 از شهر تهران، کارشناس گرافیک و مدرس طراحی تخصصی تایپ‌فیس فارسی می باشد. ایشان از سال 1388 به کار طراحی تایپ فیس (فونت) و لوگو تایپ مشغول است.

 • حسین زاهدی

  حسین زاهدیحسین زاهدی، کارشناس گرافیک  که از سایت 1380 بصورت تخصصی روی طراحی فونت شروع به فعالیت کرده است. فونت ایران نستعلیق یکی از محبوب ترین فونت هایی است که توسط ایشان طراحی و منتشر شده است.

 • صابر راستی کردار

  صابر راستی کردارصابر راستی کردار برنامه نویس و طراح فونت، متولد 22 آبان 1402 از شهر بندرعباس که در بزرگ شده شهر شیراز بود. تایپ فیس وزیر یکی از معروف ترین فونت هایی است که توسط ایشان طراحی و منتشر شده است، صابر عزیز یکی از افرادی بود که با طراحی فونت های منحصر به فرد انقلابی در محتوای سایت های فارسی ایجاد کرد. متاسفانه ایشان در سال 1403 در سن 36 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت. روحش شاد و یادش گرامی